• Svobodomyslné firmy

  Snad nejčastější otázka, kterou dostávám od doby, co jsem začal mluvit o svobodě v práci, je to, zda jsou svobodě nakloněné firmy i v ČR a na Slovensku. A samozřejmě jaké. Mé odpovědi byly dlouho nesměle kostrbaté. I proto jsme se v létě rozhodli, že už nemůžeme otálet se Svobodou NaŽivo. Že potřebujeme projekt, který nám pomůže najít a pod jednu střechu dostat co možná nejvíc zástupců těchto firem a lidí, kteří chtějí „pracovat jinak“.

  číst více

 • HUB & práce bez píchaček

  HUB považuji za jeden ze svých objevů roku. Uvidíme, jak tu zkušenost zhodnotím s nadhledem času, ale zatím se na svůj letošní život dívám jako na ten před a ten po HUBu. Tohle video z dílny časopisu Respekt jsem už strkal na FB a Twitter, ale až teď ho umím vložit do blogu, a tak ho dávám i sem, ať se šíří. Díky Vojtovi Hönigovi za moc pěknou práci.

  číst více

 • Renomé nebo inkognito?

  Kolega a kamarád Adam Marčan mě upozornil na zajímavý jev v přihláškách na blížící se Svobodu NaŽivo. Mrkněte na úvodní obrázek. Část lidí nahraje fotku, vyplní, co je baví a na co se těší, doplní odkud jsou a dodají link na své webové stránky, twitter, případně facebook. Druhá část doplní pouze své jméno a fakturační údaje. Napadlo mě vzít to jako ilustraci jednoho z důležitých principů svobodné společnosti, kterým je v názvosloví svobody v práci „individuálně a společně“. Zkusím to vzít jako obvykle zeširoka a věřit, že mi bude rozumět.číst více

 • Snídaně č. 8 - Co potřebujeme?

  V Senci jsme natočili ještě jednu snídani na téma, které mně jako ex–krysímu závodníkovi vrtá léta hlavou – Co v vlastně potřebujeme a jak moc naše potřeby ovlivňuje systém, jehož jsme součástí? Diskuze s Petrem byla jako vždy mimořádně inspirativní a mou mysl posunující :–). Jinak projekt Snídaně považuji ze jeden z mých objevů roku a jsem Petrovi zavázaný za to, že s tím přišel. O to víc se těším na další projekty, které máme v plánu – 10. 11. Svobodu Naživo (prosím registrujte se nejpozději do konce týdne), společný kurz Den čili 86400 vteřin a Cestu kolem světa 2012 číst více

 • CKS 2012 před odjezdem

  Tento týden toho mám relativně dost na srdci…  zítra je tu další Snídaně s Petrem Márou, finišujeme přípravy na Cestu kolem světa 2012, mám horu postřehů na téma svobody, ve čtvrtek je v plánu poslední setkání letošních Silných stránek, v pátek poslední letošní číst více

 • Svoboda NaŽivo 2011 už za 2 týdny!

  Zde je pozvánka a několik myšlenek od čtyř z celkem sedmnácti řečníků (Petr Mára, Martin Černohorský, Petr Fridrich a Petr Skondrojanis), s kterými se setkáte 10.11. 2011 v pražském kině Vzlet na konferenci Svoboda NaŽivo. Ta se odehraje za pouhé dva týdny.

  číst více

 • Jaký je váš rozpočet na vzdělávání

  Pozn. editora: Tenhle článek napsal Lukáš Plíhal po své účasti na letošním Webexpu. I v rámci příprav Svobody NaŽivo na které se Lukáš také podílí slyšíme různé názory, a tak sem Lukášům článek s jeho svolením dávám též.

  Ptala se mě holčička na konferenci Webexpo: Strejdo a proč se účastnit konference, když budou všechna videa s přednáškami online? Inu odpověděl jsem: Holčičko, proč bys chodila na koncert oblíbené kapely, když hrají její písničky zadarmo v rádiu?
  číst více

 • Nařízení firmy

  96_1

  V pátek jsem si v krámku jednoho z mobilních operátorů fungujících v ČR vystál povinnou frontu, abych zažil rozhovor, o který se nemůžu nepodělit.

  číst více

 • Snídaně č. 7 – „kostel“

  Přátelé, pokud jste ještě nesnídali, domažte chleba, dosmažte vajíčka, dodělejte kafe a pojďte posnídat s námi. Točili jsme to s Petrem přesně před týdnem na ManagerExpo v Senci. Vytáhli jsme téma, o kterém já už snad rok dumám, a to potřebu „kostela“ a odtud už to bylo co by kamenem dohodil k tématu „víry“.

  číst více

 • Svoboda jako experiment

  Tenhle článek se objevil zkraje srpna tohoto roku v Hospodářských novinách. Nejspíš jste ho již četli. Pokud ano, ignorujte tento blogpost. Já ho nedávno objevil na slideshare, a tak ho dávám… číst více