• Vášeň & peníze. Potřetí.

  Už je to tu zase. Nejdřív od Waynerchucka, pak s Petrem Márou a včera na Silných stránkách – téma toho, jak vydělat peníze děláním něčeho, co člověka baví. Zdá se mi, že je to jeden z otazníků, které letos vylézají stále častěji. Je určeno především těm, kteří se odváží do (zdánlivě) nejistých vod podnikání a lidem, kteří vedou firmy a týmy. Včera jsme si udělali takový mini–workshop a sestavili seznam čtrnácti nejdůležitějších zásad či principů, kterých se při snaze „zmonetizovat“ vášeň, držet.

  číst více

 • PZM č. 2 – Chemopotraviny

  Vymyslel jsem si projekt s názvem „Postřehy z Matrixu“. Proč? Narážím na řadu témat, u kterých bych si jako občan přál víc (celospolečenské) diskuze. Také se chci naučit pracovat se sólo–videem. Tady je tedy část číslo 2 o tématu, které jsem tu před dvěma lety zmiňoval: BIO– a CHEMO– potraviny.

  číst více

 • Svoboda v práci jako kurz

  Designu svobodné firmy jsem hlásil, že jsme vyvinuli nový kurz s názvem „Svoboda v práci“. Naposledy jsem ho dělal před dvěma týdny s ČSOB. Dnes jsme měli v plánu zkrácenou verzi s AIESECem (ale ležím/sedím doma s virózou). Čtvrtek/pátek mě to čeká s manšaftem ze Slovenské Sporitelny. 13. – 14. 10. to téma poprvé pořádáme i ve verzi pro jednotlivce (v Praze). A protože tam je stále místo, rozhodl jsem se dát sem do blogu pár detailů toho, co tam vlastně děláme.

  číst více

 • Vlastní názor & novinky

  Dneškem spouštíme pilotní verzi naší poslední letošní srdcovkyVlastniNazor.info. Proč Vlastní názor? Cítíme hlad po informacích. Po těch, které nás nutí k zamyšlení a tudíž k lepšímu pochopení skutečnosti. Máme pocit, že míst, která podobné informace nabízejí, je v českém a slovenském internetu spousta. Při jejich hledání však pravidelně propadáme WILFINGu (já určitě). A hlavně vzhledem k překotnému vývoji v kyberprostoru nejsme sami schopni udržet přehled o kvalitních zdrojích informac číst více

 • Ti bílí a ti barevní

  Přátelé, již chvíli se cítím „pohnutý“ událostmi v okolí Varndsdorfu. Nebo spíše jejich většinovou interpretací. Prostě to mnou „pohnulo“ tak, že jsem se rozhodl sáhnout po jedné ze svých oblíbených reklam (o rasismu ve fotbale) a přihodit k diskuzi o problematice soužití „Romů“ s „bílými“ pár řádků.

  číst více

 • Devět stupňů k L–Á–S–C–E

  Poznámka editora: Tento článek napsal Michal Martoch, který bude 10. 11. vystupovat na Svobodě NaŽivozde po své poslední cestě do Ruska. Souhlasím s Michalem, že veškeré snahy o pracovní svobodu jsou pouhou akademickou teorií, pokud to doma (a obecně ve vztazích) neklape. A tak se osobně raduji z jakéhokoli postřehu na toto téma.

  V červenci jsme prožili naši 3 týdenní Rodovou cestu. Vzhledem k rozsáhlému programu to bylo velice intenzivní a postupně se o ty nejdůlež číst více

 • Sedm běhů minulého týdne

  Od minulé neděle do té včerejší jsem běžel. Sedmkrát. Běh v Budapešti, Rok jinak v HUBu, Svoboda v práci s ČSOB, finiš Cesty kolem světa, běh v Praze, včera přesun do Piranu a do toho „ultra–maraton“ Svoboda Naživo. Tempo, které jsem dlouho nezažil. Potřebuju to v sobě nějak uzavřít a mám z toho i pár postřehů, které by třeb číst více

 • Jak nehledat práci? Snídaně č. 6

  Při minulé snídani jsme hned dostali chuť ještě na jednu. A tak s námi posnídejte už po týdnu znovu :-) ! Tentokrát o tom, „Jak nehledat práci?“. Jak? Petr a já jsme se rozhodli živit tím, co nás baví (místy až pohlcuje) – viz též Jak se živit tím, co vás baví? A tak jsme při této snídani zkusili najít pár společných jmenovatelů. Mě to povídání bavilo hooodně! Hned potom, co jsme skončili mi došlo, že nějakých 40 minut je na tohle téma zatraceně málo a že těch úhlů pohledu a tedy i závěrů bude daleko víc. A tak prosím o vaše názory, zkušenosti a komentáře. Osobně mám k tomuhle tématu velkou chuť se příště vrátit. Díky!

  číst více

 • Snídaně s Petrem Márou č. 5

  Je tu snídaně s Petrem Márou číslo pět. Tentokrát o tom, zda a jak moc mluvit i psát (ne)spisovně, hovorově a vlastně o tom, zda hrát zaběhlé společenské role či se snažit být, co možná nejvíc sám sebou (a nést si za to následky).

  číst více

 • Svoboda NaŽivo, 10.11.2011, Kino Vzlet

  A je to tady! Dnes spouštíme web Svobody NaŽivo a tím i prodej lístků na setkání lidí, kteří se zajímají o svobodu v práci jako o způsob, jak řídit a organizovat firmu. Prvních padesát vstupenek je za sníženou cenu. Konference proběhne 10. listopadu 2011 v pražském kině Vzlet. Ten jsme vybrali po týdnech hledání jako místo s jedinečnou atmosférou a pro setkání tohoto typu i velmi vhodnými prostory. Pokud jste byli na loňském pražském TEDxu, víte o čem mluvím. Momentálně jsme v jednání s dalšími fascinujícími řečníky, dnes jich uveřejňujeme prvních šest. Sledujte další vývoj přímo na webu a/nebo na faceboo číst více