• Jak vzít život do svých rukou?

  Tohle byla jedna z přednášek, která mě nadchla na letošním TEDx v Praze. Žijeme totiž v systému, který se z většiny snaží programově už od šesti let vyrobit dokonale obroušená kolečka, poslušné zaměstnance, ovčany, kteří budou ochotní dělat, co je nebaví, výměnou za peníze a vidinu povýšení. A také konzumenty, kteří budou kupovat víc než potřebují.

  číst více

 • Zápisky z cesty do Ruska

  (Pozn. editora: Michal Martoch už pro tento blog pár textů napsal. Možná si vzpomenete na jeho plánovanou cestu do Ruska. V tomto článku se podívejte, jak se v Rusku měli, s prokliky na další zápisky od Michalovy kolegyně Jany Chrástecké. Pro mě je v tom hromada inspirace. Díky, Michale.).

  Pozoruhodný příběh naší Rodové cesty do Ruska v červenci 2011 si můžete přečíst v zápiscích z pera Jany Chrástecké – naší spolucestovatelky. Připravte se na 133 stránek příběhů, více než 100 fotografíí a spousty praktických návodů, z nichž mají některé značný potenciál pro využití i ve vašem osobním životě. Po jejich přečt číst více

 • Vášeň & talent. Jak se jimi živit?

  Tady v tom videu (viz Práce v 20. vs. 21. století) jsem se snažil pojmenovat několik trendů, které pozoruji v oblasti práce. Příští týden mám na to téma tři přednášky: v Brně, ve Zlíně a v Ostravě (už jsem informoval). Kromě toho jsem vyrobil krátkou pozvánku na kurz, který se tomuto tématu věnuje dlouhodobě a do hloubky. Ukazuje, jak hledat vášeň a talent (na kurzu průniku těchto dvou lidských kvalit říkáme „silné stránky“) a naznačuje směr, jak se tím živit (viz např. Vášeň & peníze. Potřetí.). Mrkněte na to a já se budu těšit, buď někde na Moravě nebo 21. – 22. 6. v Praze na prvním setkání Silných stránek. A když ne tam, tak v diskuzi tady na blogu.

  číst více

 • O dvou druzích vztahů

  Dostal jsem před chvílí e–mail, který mě inspiroval. A tak jsem se rozhodl k tomuto experimentu (více ve videu).

  číst více

 • Jak to dělají v Inmite?

  Tady je ještě druhá přednáška z minulého Setkání ke svobodě od Michala Šrajera z Inmite (video opět z dílny H2OManiaks). Připomeňte si EtNeteru, Dílnu, Websupport, MindValley či Zappos nebo například těchto 16 příkladů svobody v práci. A prosím šiřte. Díky.číst více

 • Práce v 20. vs. 21. století

  Tohle video jsem vyrobil včera dopoledne, kousek od Safry. Kamarád mě pozval na konferenci, ale já nejsem v Praze. Tak mě požádal, ať udělám video. Nadchla mě ta možnost na té konferenci stejně být.

  číst více

 • 15 postřehů z 1/2 Jeruzaléma

  Už jsem psal, že jsem na pár dní v Jeruzalémě na Honzo–cestě. Dneska jsem si dal jejich 1/2 maraton. Bylo to pro mě zase něco poprvé, plné „těšo–strachu“, mimo komfortní koleje, po kterých jedu často doma. Mám z toho pár silných dojmů ve vztahu ke svobodnému životu, tak je zkusím sepsat. Bez ladu a skladu, tak jak mě napadají.

  číst více

 • Jak si stanovit výplatu?

  Tenhle článek jsem sliboval v blogu o vejvárku. Chci vám popsat dva příklady toho, jak si lidi můžou sami stanovit výši odměny na projektu bez jakéhokoli zásahu managementu. První příklad je stanovení odměn za pořádání loňské Svobody naživo ve Vzletu. Druhý odměna za tvorbu webu peoplecomm.cz. Tenhle článek tedy doplňuje 16 příkladů nebo Jak to dělají v EtNeteře?, tj. příklady, které se s číst více

 • Snídaně č. 13 – Inspirace & zprávy

  A je tu další Snídaně. Tentokrát o inspiraci a o tom, kde a jak hledat v dnešním světě informace. Pro mě velmi výživné a inspirující. Těším se na vaše zkušenosti. Dobrou chuť a prima týden! číst více

 • Jak to dělají v EtNeteře?

  Tohle je přednáška Jirky Štěpána, řidiče online marketingu Activate z pražské EtNetery na minulém Setkávání ke svobodě (z dílny H2OManiaks). Krásně to navazuje na mých středečních 16 svobodo–příkladů. Schválně kolik příkladů napočítáte v Jirkově prezentaci? Mně přijde na 17 minut času nabitá tím, kudy se v práci vydat tak, aby to tam člověka opravdu bavilo. Tady jsou Jirkovy postřehy z HUBu.

  číst více