• Fér a nefér vejvárek

  Mám tu ještě dva rozepsané články související s loňským Vzletem. Tento je o tom, kolik peněz nám ten projekt přinesl, a co jsme s nimi udělali. Zde je, jak jsme si rozdělili část na rozdělení.

  číst více

 • Zappos v Praze

  Možná už máte informaci, že 20. – 22. 4. dorazí do Prahy Jamie Naughton, „Speaker of the house“ ze Zapposu (více např. zde). Vystoupí na festivalu Inner Winner, který se letos z části věnuje i tématice štěstí v práci – viz video pozvánka v úvodu. Pokud vám někomu přijde Zappos inspirativní (třeba jste četli Štěstí doručeno), potom by vás tohle setkání na živo mohlo bavit. Já ji potkal vloni na jedné konferenci a z jejího povídání jsem si odnesl popsaný blok. Co vím, tak patří mezi tři až pět lidí, kteří po světě Zappos nejčastěji představují.

  číst více

 • Školy s nejlepšími výsledky

  číst více
 • Knihy, přednášky & Jeden svět

  Tenhle článek je takový zpravodajský příspěvek. Mám na srdci celkem čtyři zprávy, které chci sepsat do jednoho místa. Mám konečně informaci o tom, kolik našich knih se už dostalo ke čtenářům. Čeká mě „maraton moravských přednášek“. Chystám se na Jeden svět. A hledám dobro–volníka, který by mi pomohl s tímto blogem.

  číst více

 • Dr., Ing. & MBA o rovnováze

  Tahle přednáška mě bavila. Vloni v listopadu na pražském UJAKu, pár dní před návštěvou MU v Brně, tzn. mluvil jsem tam víceméně o stejných věcech. Náhodou jsem ji objevil na netu, a tak ji dávám sem k „obecnému prospěchu“. Třeba bude někoho taky bavit. Jen upozorňuji, není to nic novýho.

  číst více

 • Svoboda v Dílně

  Přátelé, tady je video z vystoupení Jirky Schneidera z Dílny na minulém Setkání ke svobodě. Jirka měl jenom jedenáct minut, ale i tak je to další střípek do mozaiky možností, jak to v práci nastavit… číst více

 • Bít či nebít naše děti?

  Je dobré děti bít nebo je lepší to zkusit bez použití síly? Tohle téma rozebírá Magazín Dnes č. 6 (z minulého týdne). Náhodou jsem na tenhle časopis narazil na návštěvě a dostalo mě, že se o tomhle tématu ještě vede diskuze. Ve své naivitě jsem si totiž myslel, že jsme jako společnost dál.

  číst více

 • Ryanair o regulaci

  Tuhle přednášku jste možná viděli. Pro mě je zajímavá především proto, jak moc v ní Michael O'Leary poukazuje na evropskou chuť regulovat. Regulovat, centralizovat nebo řídit shora znamená omezovat svobodu. A omezovat svobodu může znamenat omezení tvořivosti, štěstí a mnohdy i výsledků. Bůh ví, jak ono to ale vlastně je.

  číst více

 • Reportáž z večera v HUBU 24.1.

  Máme tady krátký sestřih (z dílny H2OManiaks) toho, co jsme 24. 1. od sedmi do desíti večera, prováděli v HUBu. Sešlo se nás tam na devadesát (včetně organizátorů) v rámci projektu Setkávání ke svobodě. Cílem bylo navázat na listopadové setkání ve Vzletu, propojit se, navázat vztahy a pustit se společně do práce. Pokračujeme předposlední únorový den 28. 2. od sedmi, opět v HUBu. V tuto chvíli zbývá ještě 24 míst. Další termíny jsou 27. 3., číst více

 • O prokletí práce

  Tuhle přednášku Tomáše Sedláčka jste už nejspíš viděli, buď ve Vzletu nebo na netu. Mluví o mýtech, který do velké míry „mohou za to“, jak dnes přistupujeme k práci. Obecné vnímání toho slova (práce) je spíše negativní. Většina z nás ji chápe jako povinnou, nepříjemnou činnost, která se dělá především pro obživu. Tomáš zmiňuje tři možné viníky tohoto postoje.

  číst více