• Dáma v červeném klobouku

  Co vidí v zrcadle, tříletá holčička a co osmdesátiletá dáma?

  Ve třech letech: Podívá se na sebe a vidí královnu.
  V osmi letech: Podívá se na sebe a vidí popelku.
  V patnácti: Podívá se na sebe a má pocit, že je tlustá, ošklivá a má mizernou pleť. („Mami, takhle nemůžu nikam jít!“)

  číst více

 • Hlava není popelnice!

  Hlava není popelnice!

  Foto: jeneyepher

  "Hlava není popelnice, nedá se vysypat," říkal mi celý život můj táta. Pokud máme v hlavě hnijící odpad, nebo je prostě přeplněná, těžko ji vysypeme a půjdeme dál. Jen s obtížemi se nám bude přemýšlet, vnímat, naslouchat nebo se soustředit. Je to jako s jezerem: pokud je hladina klidná, i malý kamínek způsobí velké kruhy. Naopak hodíte-li do rozbouřeného moře celou skálu, těžko to někdo postřehne – vlny smažou všechny kruhy a gejzír po dopadu. „Klid mysli je ten nejcennější statek,“ říká současný Dalajláma. Pouze nepřeplněná, prázdná hlava bude připravená i na ty nejemnější signály podvědomí nebo na ty, které k nám vysílá okolí.

  číst více

 • Dělejte pouze to, co milujete!

  Steve Jobs, zakladatel a šéf Apple, zakladatel a významná postava v životě Pixar Animation Studios, člověk který ovlivnil naše životy více, než si to dokážeme uvědomit. Už je to dva roky, co se postavil před absolventy jedné z nejlepších univerzit světa (číst více

 • Proč je lepší být mužem než ženou?

  Proč je lepší být mužem než ženou?

  Foto: Flickr

  V naší společnosti bylo vždy výhodnější být mužem než ženou. Bohužel si nemůžeme vybrat. Máme, co jsme dostali. Být si vědom výhod či nevýhod obou variant nám ovšem může pomoci ve vzájemném spolužití.

  číst více

 • Příběh o diamantu

  Příběh o diamantu

  Foto: Flickr

  Mnich jde lesem a najde diamant. Strčí si ho do tašky a jde dál.

  číst více

 • Kouzelná kartička

  Představte si, že byste měli věc, která by vám pomohla vidět svět očima druhých. Najednou byste kromě svých dvou měli další nespočet párů! To by bylo barev, krásy a zjištění!

  číst více

 • Malá a velká krabička

  Malá a velká krabička

  Foto: archiv

  Narazil jsem na zajímavý příběh, který se odehrál před zhruba deseti lety v jednom malém kostele na středozápadě Ameriky. Tamní kněz, starší pán, začal svoje kázání neobvykle: v každé ruce držel jednu krabici. Jedna větší, červená se zlatými květy. Svým vzhledem slibovala mnohé. Ta druhá byla docela malinká, z obyčejného bílého papíru.

  číst více

 • Slibuji, ale nic to neznamená

  Slibuji, ale nic to neznamená

  Foto: Flickr

  Představte si, že stavíte dům a potřebujete hypotéku. Rozhodnete se navštívit dvě banky a požádat je o předběžné schválení úvěru.

  Banka A vám přislíbí úvěr v úterý ve 14.00.
  Banka B o den později, ve středu v 11.00.

  číst více

 • Kdo nás nese?

  Kdo nás nese?

  Foto: @n@bou

  Muž má sen, jak kráčí po mořském břehu s Bohem. Muži se před očima odvíjí celý jeho život.

  číst více

 • Vyčurat, vykakat a do práce!

  Vyčurat, vykakat a do práce!

  Foto: Flickr

  Představte si, že vás to dole tlačí. No, znáte to!? Močový měchýř a konečník. Buď jeden nebo oba napnuté k zbláznění. Člověk sedí v autě, které je právě v zácpě nebo cestuje hromadnými prostředky či sedí na poradě a je mu blbé odejít.

  číst více