-
Vášeň & talent. Jak se jimi živit?
28. 03. 2012, TOMÁŠ HAJZLER
Tady v tom videu (viz Práce v 20. vs. 21. století) jsem se snažil pojmenovat několik trendů, které pozoruji v oblasti práce. Příští týden mám na to téma tři přednášky: v Brně, ve Zlíně a v Ostravě (už jsem informoval). Kromě toho jsem vyrobil krátkou pozvánku na kurz, který se tomuto tématu věnuje dlouhodobě a do hloubky. Ukazuje, jak hledat vášeň a talent (na kurzu průniku těchto dvou lidských kvalit říkáme „silné stránky“) a naznačuje směr, jak se tím živit (viz např. Vášeň & peníze. Potřetí.). Mrkněte na to a já se budu těšit, buď někde na Moravě nebo 21. – 22. 6. v Praze na prvním setkání Silných stránek. A když ne tam, tak v diskuzi tady na blogu.
číst víceKomentářů: 0
-
Práce v 20. vs. 21. století
18. 03. 2012, TOMÁŠ HAJZLER
Tohle video jsem vyrobil včera dopoledne, kousek od Safry. Kamarád mě pozval na konferenci, ale já nejsem v Praze. Tak mě požádal, ať udělám video. Nadchla mě ta možnost na té konferenci stejně být.
číst víceKomentářů: 0
-
Jak si stanovit výplatu?
14. 03. 2012, TOMÁŠ HAJZLER
Tenhle článek jsem sliboval v blogu o vejvárku. Chci vám popsat dva příklady toho, jak si lidi můžou sami stanovit výši odměny na projektu bez jakéhokoli zásahu managementu. První příklad je stanovení odměn za pořádání loňské Svobody naživo ve Vzletu. Druhý odměna za tvorbu webu peoplecomm.cz. Tenhle článek tedy doplňuje 16 příkladů nebo Jak to dělají v EtNeteře?, tj. příklady, které se s
číst víceKomentářů: 0
-
Fér a nefér vejvárek
05. 03. 2012, TOMÁŠ HAJZLER
Mám tu ještě dva rozepsané články související s loňským Vzletem. Tento je o tom, kolik peněz nám ten projekt přinesl, a co jsme s nimi udělali. Zde je, jak jsme si rozdělili část na rozdělení.
číst víceKomentářů: 0
-
„Buzzwords“ & „Fads“
01. 12. 2011, TOMÁŠ HAJZLER
Zdá se mi, že šíření nových myšlenek má zajímavou zobecnitelnou dynamiku. Pokud to není úplně mimo chápání lidí, potom část zpravidla zajásá a začne ideu podporovat a šířit. Na druhé straně spektra se ale prakticky vždy objeví strach, který se přirozeně projevuje buď agresí nebo nějakou formou útěku (i když si většina lidí nedokáže uvědomit, že se jedná právě o emoci, které říkáme strach). V případě, že se myšlenka úspěšně šíří, se může stát, že zakrátko začne být některým lidem protivná. Osobně si myslím, že zejména těm, kteří úplně nechápou podstatu, ale z nějakého důvodu jim je v tom prostě něco proti srsti.
číst víceKomentářů: 0
-
Zappos na Svobodě NaŽivo
16. 11. 2011, TOMÁŠ HAJZLER
Tady je video, které jsme společně se Standou Hruškou a Vaškem Pavlínem (díky oběma!) připravili minulý čtvrtek na Svobodu Naživo. Líbilo se mi, jak ho moderátor Honza Rybář uvedl: „Část našeho týmu se kloní k názoru, že nebylo myšleno vážně. Část si myslí, že bylo myšleno naprosto vážně.“ :-).
číst víceKomentářů: 0
-
Být šťastný v práci
07. 11. 2011, TOMÁŠ HAJZLER

Poznámka editora: Pokud si kupujete Respekt, tak jste tento článek už nejspíš četli. Jestli chodíte na Facebook nebo Twitter, pak jste ho také možná viděli. Já ten text „z pera“ Silvie Lauder považuji za to nejlepší, co v našich končinách na toto téma zatím vzniklo. Proto ho dávám i do blogu. Nadchl mě samotný rozhovor s ní. Nebo to, že si kvůli tomu pročetla knihy, že vyzpovídala Traci Fenton,
číst víceKomentářů: 0
-
HUB & práce bez píchaček
04. 11. 2011, TOMÁŠ HAJZLER
HUB považuji za jeden ze svých objevů roku. Uvidíme, jak tu zkušenost zhodnotím s nadhledem času, ale zatím se na svůj letošní život dívám jako na ten před a ten po HUBu. Tohle video z dílny časopisu Respekt jsem už strkal na FB a Twitter, ale až teď ho umím vložit do blogu, a tak ho dávám i sem, ať se šíří. Díky Vojtovi Hönigovi za moc pěknou práci.
číst víceKomentářů: 0
-
Renomé nebo inkognito?
02. 11. 2011, TOMÁŠ HAJZLER

Kolega a kamarád Adam Marčan mě upozornil na zajímavý jev v přihláškách na blížící se Svobodu NaŽivo. Mrkněte na úvodní obrázek. Část lidí nahraje fotku, vyplní, co je baví a na co se těší, doplní odkud jsou a dodají link na své webové stránky, twitter, případně facebook. Druhá část doplní pouze své jméno a fakturační údaje. Napadlo mě vzít to jako ilustraci jednoho z důležitých principů svobodné společnosti, kterým je v názvosloví svobody v práci „individuálně a společně“. Zkusím to vzít jako obvykle zeširoka a věřit, že mi bude rozumět.
číst víceKomentářů: 0
-
Nařízení firmy
17. 10. 2011, TOMÁŠ HAJZLER

V pátek jsem si v krámku jednoho z mobilních operátorů fungujících v ČR vystál povinnou frontu, abych zažil rozhovor, o který se nemůžu nepodělit.
číst víceKomentářů: 0
- Vztahy
- Vlastní cesta
- Umění žít
- Osvobození práce od zaměstnání
- Moc a autorita
- Komunikace
- Svobodné firmy
- Knihy
- Vzdělávací systém
- Svobodná práce
- Postřehy z matrixu
- Seriál "Svoboda v práci"
- Firemní zodpovědnost
- Život bez odpadu
- Slušná firma
- Seriál o car-free životě
- Lokalizace
- Příběhy z okraje
- Zpátky k jídlu
- Mytologie současnosti
- Zprávy ze života
- Seriál "Škola základ života"
- Oligarchizace Česka
- Etnické čištění Palestiny
- Postřehy z Vietnamu
- Válka & mír
- Propaganda
- Korporátní globalizace
- Ekologický kolaps
- Exit plán/Důlek
- Ekonomická demokracie