Spolkový bezobalový bioobchod

Už je mi pár let jasné, že dělat je víc než říkat. Proto se raduji, když se můžu zapojit do jakéhokoli prospěšného, smysluplného projektu, na kterém si můžu otestovat svoje teorie a který může druhým posloužit jako příklad k případnému okopírování.
Po třech letech intenzivního KPZ-kování jsem se ocitl v dalším relativně výjímečném projektu, který by mohl být pro mnohé z nás cestou, jak se dostat k sezónnímu jídlu bez pesticidů, bez zbytečných obalů, od sedláků, kteří ho vypěstovali či vychovali s láskou a šetrně vůči přírodě. Tak jako vznikl před cca dvěma lety v Praze první bez-obalový obchod (a nyní se po celé ČR otevír

Za projektem stojí Honza Valeška (Ampi, KPZ, KZ Kuchyňka), Jaroslav Lenhart (Svobodný statek, Camphill), Lukáš Rudolfský (Vinné sklepy Kutná Hora) a řada dalších lidí z řad českých ekozemědělců, zpracovatelů a KPZek.

Na stránkách najdete základní informace. Pokud se chcete jakkoli zapojit, vyplňte prosím dotazník - aby se obchod mohl rozjet, potřebuje nyní především dostatek jedlíků, kteří budou obchod využívat. Budou potřeba i lidi, kteří se zapojí i do Provozu - ať už v prodeji, administrativě nebo propagaci.

Tak mrkněte, šiřte a snad už brzy na viděnou za pultem :-).

P.S.: Zde je pár možností, kde se na jaře sejít:

12.1. Je v konzumní společnosti možný nekonzumní život?, Hub Praha
14.1.-29.1. Podivíni západu (virtuálně)
25.1. Vlastní cestou s Jánem Košturiakem, Ekocentrum Loutí
7.4. Slušná firma, Praha
24.-26.4. Důlek, Moravský Karlov
15.-16.5. Tvrdě, Kamarádsky nebo jinak, Ekocentrum Loutí

Aktuálně zde. Chcete-li zůstat v kontaktu, zkuste fejsbuk nebo newsletter.