Už je mi pár let jasné, že dělat je víc než říkat. Proto se raduji, když se můžu zapojit do jakéhokoli prospěšného, smysluplného projektu, na kterém si můžu otestovat svoje teorie a který může druhým posloužit jako příklad k případnému okopírování.
Po třech letech intenzivního KPZ-kování jsem se ocitl v dalším relativně výjímečném projektu, který by mohl být pro mnohé z nás cestou, jak se dostat k sezónnímu jídlu bez pesticidů, bez zbytečných obalů, od sedláků, kteří ho vypěstovali či vychovali s láskou a šetrně vůči přírodě. Tak jako vznikl před cca dvěma lety v Praze první bez-obalový obchod (a nyní se po celé ČR otevírají lavinovitě další), rodí se v Praze první „spolkový“ obchod propojující pěstitele, chovatele s jejich odběrateli, fungující na principech bio, lokálnosti, sezónnosti a bez-obalovosti. Zde jsou jeho prozatímní stránky: OBŽIVA. Tento blog píšu, abych vám o tomto projektu řekl a zájemcům nabídl, aby se zapojili.

Za projektem stojí Honza Valeška (Ampi, KPZ, KZ Kuchyňka), Jaroslav Lenhart (Svobodný statek, Camphill), Lukáš Rudolfský (Vinné sklepy Kutná Hora) a řada dalších lidí z řad českých ekozemědělců, zpracovatelů a KPZek.

Na stránkách najdete základní informace. Pokud se chcete jakkoli zapojit, vyplňte prosím dotazník – aby se obchod mohl rozjet, potřebuje nyní především dostatek jedlíků, kteří budou obchod využívat. Budou potřeba i lidi, kteří se zapojí i do Provozu – ať už v prodeji, administrativě nebo propagaci.

Tak mrkněte, šiřte a snad už brzy na viděnou za pultem :-).

P.S.: Zde je pár možností, kde se na jaře sejít:

12.1. Je v konzumní společnosti možný nekonzumní život?, Hub Praha
14.1.-29.1. Podivíni západu (virtuálně)
25.1. Vlastní cestou s Jánem Košturiakem, Ekocentrum Loutí
7.4. Slušná firma, Praha
24.-26.4. Důlek, Moravský Karlov
15.-16.5. Tvrdě, Kamarádsky nebo jinak, Ekocentrum Loutí

Aktuálně zde. Chcete-li zůstat v kontaktu, zkuste fejsbuk nebo newsletter.