Semler, děda svobody v práci :-)

Je pár vět, které mi minulý čtvrtek/pátek na Worldblu Live uvízly v hlavě. Jednou z nich je to, že hnutí za svobodu v práci odstartoval mnoha lidem Ricardo Semler se svým Semcem. Jeden chlápek řekl doslova, že „Ricardo Semler je dědečkem toho všeho a kdo jste nečetli Mavericka!, tak si ho musíte přečíst“. Překvapilo mě, kolik firem změnilo systém potom, co si přečetli právě tuhle knížku. Ani nevíte, jak mě to potěšilo! 

Zajímá mě cokoliv zajímavého, co vás při čtení napadlo. Čeho jste si všimli (klidně citace nebo úryvky z knihy), co jste si uvědomili, co vás napadlo a hlavně co chcete pod vlivem příběhu Semca udělat. Založit podobnou firmu? Změnit to u vás v práci? Odejít z práce? Zajet se podívat do São Paula? Pustit se do projektů na principech svobodné práce? Přečíst si o tom něco víc? Prostě cokoliv!? Přijde mi, že podobné sdílení postřehů může prospět i celé další komunitě lidí, kteří téma svobody v práci promýšlejí, zkoumají, zkoušejí, nebo žijí.

Zbylé dvě knihy Štěstí doručeno a Svoboda v práci přijíždějí z tiskárny v pondělí 30.5. a budou mít svou premiéru v úterý na křtu v HUBU. Od 1.6. by měly být v prodeji v ČR i v SR. Dojmy ze středeční návštěvy Zapposu (jedné z nejdivnějších firem světa), o kterém je kniha Štěstí doručeno, jsem sepsal zatím pouze v angličtině (18 Observations From Zappos). Stejně tak ze srazu svobodných firem (Top 21 Ideas From Worldblu Live 2011). Máme lehkou hektiku, o víkendu Tango, v úterý zmiňovaný křest, a tak se k tomu prokousám až někdy koncem příštího týdne, možná až ten další. Díky za pochopení. Těším se na dojmy. Užívejte!

________________

Zůstaňme v kontaktu: Zprávy ze života
Kde se můžeme vidět: Akce
Moje knihy: Knihy
Peoplecomm: zde - Pomozte nám šířit důležité knihy. Díky.

V případě, že čerpáte z mé práce a cítili byste potřebu "vyrovnat energie" - zde je možnost poslat mi libovolný finanční příspěvek na transparentní účet číslo: 2400493472/2010. Dar za dar. Díky