Mrtvej brouk

Soused mi strčil do okna drát a já mám tak do čtvrtka internet (viz Pár postřehů z Mexika) a tak sem ještě před březnem (prázdniny, neprázdniny), chci dát dvě věci. Nejprve tuhle přednášku, která tu už jednou byla, ale nefungovala a já ji proto tehdy smázl. A pozítří (snad) oznámení, z kterýho mám velkou radost.

Teď k té přednášce… Když bych měl vybrat jednu věc, která je pro svobodný život (v práci) nejpodstatnější, potom byla zodpovědnost. A protože většina z nás vyrostla a žije ve filozofii povinnosti a neodmlouvání, je pro mnohé schopnost chovat se zodpovědně mimořádně tvrdým ořechem. Vloni bylo téma zodpovědnosti vs. povinnosti nejspíš tím hlavním, co jsem studoval a co jsem se učil vysvětlit. Zde je jeden z mých přednáškových pokusů tohle téma předat dál na konferenci s názvem Wikinomie. Tak na to mrkněte a já se budu těšit na jakékoli postřehy k tématu. Díky za ně. T.

________________

Zůstaňme v kontaktu: Zprávy ze života
Kde se můžeme vidět: Akce
Moje knihy: Knihy
Peoplecomm: zde - Pomozte nám šířit důležité knihy. Díky.

V případě, že čerpáte z mé práce a cítili byste potřebu "vyrovnat energie" - zde je možnost poslat mi libovolný finanční příspěvek na transparentní účet číslo: 2400493472/2010. Dar za dar. Díky