Dobrý pastier: Pravděpodobně nejispirativnější svobodná firma, kterou jsem kdy potkal

V tomto blogu najdete moje vyprávění o tom, co mě letos bezkonkurenčně nejvíc rozhodilo - jak do smutku, tak do radosti. Pohled na život mi to změnilo jako máloco.
Zkraje roku jsme strávil zhruba týden v Dobrém Pastierovi, v kterém jsem objevil nejlepší laboratoř všeho, co je s dnešním světem špatně, ale zároveň to pro mě byla fascinující exkurze do světa, který stojí na úplně jiných principech než ten náš dnešní. Je to svět, který je násobně radostnější, užitečnější a udržitelnější než je většina z nás zvyklá. Co moje hlava nepobírá je to, že tento svět budují lidé "bez budoucnosti" - lidé z ulice, z polepšoven, dětských domovů, z věznic, se závislostmi a s nepřebernou škálou dalších hendikepů.

AKTUÁLNĚ: V PASTIEROVI SE PUSTILI DO BUDOVÁNÍ NEMOCNICE PRO CHUDÉ. MŮŽETE-LI, POMOZTE JIM S FINANCOVÁNÍM - ZDE. DÍKY!

Zde kopíruji moji reportáž z Dobrého pastiera, která vyšla ve dvou částech v Pravém domácím časopise:

A zde druhá část:

Na závěr ještě diskuze společně se Světlanou Witowskou a Pavlem Kysilkou. Mimochodem právě Světlana pro mě byla důvodem na tuto sešlost přijít. Objevil jsem ji při lednové prezidentské kampani a hned mi vzrostlo moje národní sebe-vědomí. Vždy mě nadchne, když v Česku narazím na ženu s velkým Ž. Světlana mě fascinuje svou něžností, ale vedle toho i - v kraji nezvyklou - odvahou, shopností naslouchat a porozumět.

P.S.: Jo a na Slovensku je podobných Pastierů víc. Jedním z nejvyhlášenějších je farnost v Žakovciach Mariána Kuffy.

Více o nich zde: Matka Tereza v gatích aneb Když kněz žije evangelium

Toť vše. Mějte se hezky!