Je pár vět, které mi minulý čtvrtek/pátek na Worldblu Live uvízly v hlavě. Jednou z nich je to, že hnutí za svobodu v práci odstartoval mnoha lidem Ricardo Semler se svým Semcem. Jeden chlápek řekl doslova, že „Ricardo Semler je dědečkem toho všeho a kdo jste nečetli Mavericka!, tak si ho musíte přečíst“. Překvapilo mě, kolik firem změnilo systém potom, co si přečetli právě tuhle knížku. Ani nevíte, jak mě to potěšilo! O to víc se těším, že Podivín (český překlad Mavericka!) pomůže odstartovat revoluci (nebo urychlit evoluci) toho, jak přistupujeme k práci, k organizaci firem a k byznysu i u nás. Pod vlivem toho jsem si řekl, že vás, kdo jste Podivína už četli požádám o dojmy, názory, postřehy, úvahy a plány.

Zajímá mě cokoliv zajímavého, co vás při čtení napadlo. Čeho jste si všimli (klidně citace nebo úryvky z knihy), co jste si uvědomili, co vás napadlo a hlavně co chcete pod vlivem příběhu Semca udělat. Založit podobnou firmu? Změnit to u vás v práci? Odejít z práce? Zajet se podívat do São Paula? Pustit se do projektů na principech svobodné práce? Přečíst si o tom něco víc? Prostě cokoliv!? Přijde mi, že podobné sdílení postřehů může prospět i celé další komunitě lidí, kteří téma svobody v práci promýšlejí, zkoumají, zkoušejí, nebo žijí.

Zbylé dvě knihy Štěstí doručeno a Svoboda v práci přijíždějí z tiskárny v pondělí 30.5. a budou mít svou premiéru v úterý na křtu v HUBU. Od 1.6. by měly být v prodeji v ČR i v SR. Dojmy ze středeční návštěvy Zapposu (jedné z nejdivnějších firem světa), o kterém je kniha Štěstí doručeno, jsem sepsal zatím pouze v angličtině (18 Observations From Zappos). Stejně tak ze srazu svobodných firem (Top 21 Ideas From Worldblu Live 2011). Máme lehkou hektiku, o víkendu Tango, v úterý zmiňovaný křest, a tak se k tomu prokousám až někdy koncem příštího týdne, možná až ten další. Díky za pochopení. Těším se na dojmy. Užívejte!