Střípky #2: Strategie GKG, večeře Naruby, kruh Slušné firmy a další posty

Po Střípcích č. 1 je tu dvojka. Střípky jsou sesbírané posty, které dávám na Facebook, Instagram, Linkedin. Jedny střínky = cca 1 týden. 

Sepsal jsem včera, po deseti letech, zase jeden aktivisticko-burcovací blog. Nazval jsem to: Strategie GKG (Gandhi, King & Greta) aneb jak se postavit hrozbám dneška? Navrhuji, abychom se dnešní situaci postavili jako Gándhí, M.L.King a Greta (v tomto pořadí):

- Buďme změnou, kterou chceme vidět ve světě.
- Zformulujme sen a pojďme za ním jako jde slepice po flusu. 
- Začněme se divit všem těm věcem, které v dnešním světě "hlava nebere" a přestaňme je tolerovat.

Každý kolibřík se počítá. 
Propojme se, co to jen půjde.

2. VEČEŘE NARUBY

Znali jsme s z netu. 
Včera jsme se konečně viděli na živo. Možná je znáte taky: NARUBY.life - Super-inspirativní rodinka se čtyřmi dětmi, kteří před časem koupili ojetý obytňák, sbalili se a vyrazili na cestu po Evropě, kde rok pracovali na farmách, děti se učily na cestě, žili s minimálním CO2, bez jednorázových obalů. 

O všem své putování poutavě píší a točí videa. Mrkněte třeba na jejich Instagram

Přijde mi, že každý takovýhle příklad lidí, kteří vyskočí z programu: "toužit - vydělávat - nakupovat - spotřebovat - vyhodit" a zkusí to jinak, se dnes počítá. Navíc v době, kdy se k moci derou populisté a mezi lidmi se zase začínají vztyčovat hranice je jakékoli propojování (v jejich případě např. přes wwoofing jedním z důležitých protiléků proti babišmu, brexitu a podobným jevům. 

Teď jsou nějakou chvíli v Praze (než zase vyrazí dál). Dokonce občas někam zajedou i na přednášku - umí o tom, co kde zažili, velmi poutavě vyprávět. 

My včera probrali život řádně. Raduju se a děkuju za to.

3. SRAZ SLUŠNÉ FIRMY V ETNETEŘE

3.12. jsme uspořádali poradní kruh Slušné firmy v Etnetera pod vedením Jana Bíma. Byly to tři hodiny vyprávění, naslouchání a naděje. O tom, co se nám společně podařilo, jak se k do má a na čem chceme spolupracovat. 

4. PROČ SE MUSÍ ZMĚNIT FIRMA

Toto je 7:10 minut o tom, proč se musí změnit to, jak podnikáme a proč musíme zpět do ulic - několik otázek po kruhu na téma firemní kultura od Změna paradigmatu

5. CO S PASIVITOU? 

6. TROCHU INAK

Trochu jinak. S Adélou. 
Ten rozhovor je skoro 2 roky starý. Teď se objevil na YT.

Bylo pondělí 8.1. 2018 a já seděl v Slovenském národním divadle plném nažehlených, usměvavých a viditelně spokojených lidí, kteří se přišli pobavit. Všechno tam bylo tak krásně divadelně/televizně dokonalé. 

Hned další večer, v úterý 9.1. jsem už ale seděl o nějakých 200 km na severovýchod v místnosti s více než stovkou chlapů, kteří se propadli nejníž, jak je to v naší společnosti možné: do exekuce, do drog, do vězení a na ulici. Mnozí už neměli nic. 

Nikdy v životě jsem nedostal lepší lekci v rozdělení moderní konzumní společnosti. Díky za ní. 
Psal jsem o tom mezi 22 body roku 2018 (hned zkraje).

7. KAMIÓNY

Štvou vás kamióny na silnicích? Pak nekupujte ty krámy, které přetahují!!

Toť vše. Na viděnou u dalších Střípků.

P.S.: Zde moje 2 jarní workshopy. Aktuálně zde.

1) NERVY, TRÉMA & VEŘEJNÝ PROJEV
Kdybyste věděli, jaký jsem od přírody trémista, nepochopili byste, jak vůbec můžu vylézt před lidi. O to, co jsem se o strachu a veřejném projevu musel kvůli tomu naučit, jsem se léta dělil formou workshopu. Pak jsem si od toho dal pauzu, ale teď se mi po tom zastesklo. Došlo mi, že v dnešní době je schopnopst strhnout davy stále důležitější dovedností. Proto jsem na jaro vypsal termín: 30.3.-1.4., 3 intenzivní dny, 15 lidí, chata v Sudetech. 
Detaily a přihláška zde

2) DŮLEK
I od Důlku jsem si dal na chvíli pauzu, i když v tomto případě jen roční. Další bude 18.-20.5. 
Detaily a přihláška zde