Žijeme v době, kdy je stále obtížnější si práci “NAJÍT”. Navíc v době, kdy už nestačí práci pouze “UMĚT”. Proto jsme se rozhodli pravidelně organizovat debaty s lidmi, kteří si práci “VYTVOŘILI” a to, čím se živí navíc i milují. Na otázku: „Peníze, nebo život? tedy odpovídají „Život! (i peníze)„. Snažíme se zvát lidi z různých branží, kteří si práci vytvořili v zaměstnání, založili si vlastní firmu či odešli na volnou nohu. Snažíme se hledat i projekty, u kterých by jeden neřekl, že je možné se jimi živit a které zároveň považujeme za inspirativní pro nás ostatní. Věříme, že změna se odehraje především právě pokud budeme mít dostatek inspirativních příkladů. Myslíme si také, že tyto debaty mohou být i jakýmsi kostelem a příležitostí se pravidelně sejít nad společným tématem. Setkání má dvě základní části: 1. každý z pěti řečníků má cca 5 minut na to, aby představil(a) svůj projekt, 2. panelová debata se všemi řečníky pohromadě. Zde jsou videa všech pěti představení i debaty z 2. setkání. Další připravujeme na 13.3. a na 22.5. Na 13.3. se můžete hlásit ZDE a na 22.5. ZDE. Uvidíme se v ImpactHub Praha, Drtinova 10 od 17.30.

Monika Školováwww.organicaolomouc.cz. Opustila kariéru manažerky, aby v Olomouci založila, dnes vyhlášený, komunitní prostor pro setkávání milovníků zdravého životního stylu – Organica. Kromě pravidelných debat a přednášek zde provozují též kavárnu a obchod s farmářskými potravinami.

Filip Říhawww.freshbedynky.cz. Filip měl našlápnuto na hvězdnou kariéru u McKinsey. Chvíli to šlo, než jeho tělo přestalo stíhat. Začal se proto věnovat výživě a časem se stal jedním z předních propagátorů “raw” stravy v ČR. Jeho hlavním projektem jsou nyní freshbedýnky.

Radka Myškováwww.sperkyzmexika.cz a www.ra-duse.cz. Nejeden člověk miluje daleké kraje a cestování. Radka je jedním z příkladů lidí, kteří nám mohou ukázat, jak vášeň pro daleké kraje zkombinovat s podnikáním.  Kromě aktivit kolem Mexika se věnuje i psychologii a psychoterapii.

Dan Slejškaeduin.cz. Ještě před pár lety státní zaměstnanec, dnes jedna z vůdčích postav reformy českého vzdělávacího systému. Spoluautor projektů jako “Rodiče vítáni” nebo “Extra třída”. Člověk, který je příkladem toho, že práce může mít výrazný aktivistický přesah a společenský dopad.

Filip Hotový, Karel Karafiátpasapas.cz. Dva milovníci vína a Provence si všimli, že ve Francii pijí lidé kvalitní víno k běžným pokrmům, zatímco u nás je francouzské víno vnímáno buď jako luxus či patok ze supermarketu. Rozhodli se to změnit a založili v Praze velmi neobvyklý a dnes populární vinný sklípek.

Podívejte se na fotky z minule:

Pokud vás kterýkoli příklad zaujal, šiřte je prosím. A 13.3. a 22.5. případně na shledanou. 13.3. se můžete těšit na tyto lidi:

lead-z3

A 22.5. potkáte těchto pět (vlastně šest – Tomáš přijde s tatínkem) lidí:

Snímek obrazovky 2014-03-02 v 18.19.34