Naše knihy jsme vydali s cílem dostat k co možná nejvíce lidem myšlenku svobody v práci. To je to, o co usilujeme. Kromě tohoto poněkud „maratónského záměru“ nám z projektu vypadl ale ještě jeden smysl. Pokud se nám podaří dostat celý náklad k lidem mimo zaběhlý distribuční systém (zde jsem vysvětloval důvody: O fair play), může vzniknout zajímavý příklad pro mnoho dalších tvůrců, kteří by rádi tvořili, ale současný systém je „obere“ natolik, že netvoří buď vůbec, nebo tvoří po nocích… Slyšel jsem o básníkovi, který místo skládání poezie zvedá telefony na call centru. Potkávám spisovatele, kteří místo psaní knih sepisují firemní směrnice. Znám muzikanty, kteří místo muziky roznášejí pivo v knajpě.

Došel jsem názoru, že to jde líp. Že je možné (a pro přežití dokonce nutné) se živit tím, v čem je člověk nejlepší a co je zároveň jeho vášní. Pokud máte na svět podobný názor, pomozte nám dostat naše knihy k těm správným lidem (správným = aktivním, kteří buď myšlenku rozšíří dál, nebo ji ideálně zavedou do vlastního života/firmy) a třeba jenom přes blogy a sociální sítě pojďme ostatním lidem ukázat, že už není nutné „chodit do práce“, že už je možné se začít živit tím, pro co člověku buší srdce a pro co mu září oči. Vždyť to přece ani nemůže být logičtější! Proč bychom měli ještě v roce 2011 dělat něco jiného než to v čem jsme nejlepší?

O prodejích knih vás budu informovat – tady na blogu a vždy i přes Twitter a Facebook. Ohlasy jsou zatím extrémní – zpravidla nadšení nebo naštvání a chuť se současným stavem něco udělat. Cítím tak, že jsme na správné cestě.

P. S.: Pomoci můžete i tak, že „olajkujte“ (tlačítko „like“ nebo „to se mi líbí“) nebo „tweetnete“ knihy na stránkách. Aktuální info o tom, kde knihy koupit, je zde. Díky!